Iskolaérettség című előadás volt....

2012. november 15-én.

"Jó szóval oktasd, játszani is engedd..."

Iskolaérett-e a gyermekem? Meg fog felelni az iskolai követelményeknek? Sok-sok kérdés merül fel a szülőkben, amikor csemetéjük eléri a tanköteles kort. Érdemes idejekorán figyelmet fordítani e kérdésekre, hogy az esetleges problémák esetén legyen elegendő időn a felzárkóztatásra.

Ezért hirdettük meg a Szülői Fórumot. Meghívott előadónk, Rabóczki Tünde gyógypedagógus válaszolt a szülők kérdéseire, s egyben tájékoztatást adott a beiskolázással kapcsolatban az új köznevelési törvényről. Ezután óvodánk logopédusa, Bordáné Füsi Erika számolt be eddigi tapasztalatairól és javaslatokkal látta el az érdeklődő szülőket. Ezt követően a beszélgetés saját csoportban folytatódott. A nagycsoportos óvó nénik tanácsokat, ötleteket adtak, miként segíthetik gyermekeik fejlődését sok-sok együttjátszással, változatos tevékenységgel, hogy majd ügyes, okos "érett"gyermekekként léphessenek be az iskola kapuján.

Bajtek Györgyné óvodapedagógus

„Lehre mit guten Worten „ lass sie spielen….”

Ist mein Kind schulfähig? Wir mein Kind den Anforderungen in der Schule gerecht? Die Eltern werden mit vielen Fragen konfrontiert, wenn ihre Sprösslinge das schulfähige Alter erreichen.

Es ist wichtig sich mit diesen Fragen rechtzeitig zu beschäftigen, damit man im Falle von Problemen genügend Zeit zum Aufholen bleibt.

Diese Tatsache leitete uns dazu ein Forum für die Eltern herbeizurufen.

Unsere Referentin war  eine Heilpädagogin, Tünde Raboczki.

Sie informierte uns über das neue Gesetz im Bildungswesen und beantwortete die Fragen der Eltern.

Erika Füsi Bordáné, die Logopädin in unserem Kindergarten berichtete über ihren eingenen Erfahrungen und gab gute Ratschläge.

Das Elterngespräch setzte sich gruppenintern fort.

Die Kindergärtnerinnen in den Großen Gruppen gaben Ratschläge, Ideen dazu wie man mit abwechlungsreichen, spielerischen Tätigkeiten ermöglicht werden kann, dass die Kindergartenkinder als kluge, tüchtige und”reife” Schulkinder in die Schule kommen.

Márta Merétei Hegedüsné

Kindergärtnerin