Tűzoltó Nap

Tűzoltó Nap az oviban! Képek IDE kattintva megnézhetők!

Nagyon hasznos  és érdekes dolgokat tanultak a gyerekek az idei Tűzoltó napon. A Szomjoltóság szervezet munkatársai csoportos foglalkozások keretében szemléltették és mutatták meg, milyen veszélyek fenyegetnek bennünket lakótérben tűzvédelmi szempontból. Megtanultuk, hogy mit kell tenni tűz esetén és az alapvető oltási módokat is gyakoroltuk.

A gyerekek nagy érdeklődéssel vettek részt a délelőtti foglalkozáson és még  izgalmasabb élményben volt részük, amikor kezükbe is foghattak egy tűzoltóautó-fecskendőt, illetve közelről is megismerkedhettek egy igazi tűzoltóautóval.

Köszönjük a Szomjoltóság munkatársainak, tűzoltó tisztjeinek az érdekes bemutatót és a hasznos délelőttöt.

MESEKÖNYV AJÁNLÁS:

POMPI, a tűzoltó manó - oktató mesekönyv